Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Chia semienka BIO RAW 200g priblížiť

Chia semienka BIO RAW

Na sklade

3,16 € s DPH.

Chia semienka (Salvia hispanica) sú zvláštne významným obsahom omega-3 a omega-6 mastných kyselín (obsahuje 100% odporúčanej dennej dávky). Okrem toho sú zdrojom vlákniny, vitamínov skupiny B a vápnika.

More details

  • 200g
  • 500g

100g semienok obsahuje 5 násobne viac vápnika, ako kravské mlieko. Obsiahnutá kyselina linolová (LA) a alfa-linolenová (ALA) prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi*. Chia má vysoký obsah rastlinných bielkovín, prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty a k udržaniu normálneho stavu kostí.

Zaujímavé u chia semienok je ich pozitívny vplyv na metabolizmus cukrov. Bohatá je na horčík, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k normálnej činnosti nervovej sústavy. Obsahuje aj ďalšie minerály (železo, zinok, fosfor). Chia pomáhajú organizmu pomaly a plnohodnotne využívať sacharidy. Vďaka tomu má ľudské telo dostatok energie na celý deň.

*priaznivého účinku sa dosiahne pri príjme 10g LA a 2g ALA denne.

Odporúčaná maximálna denná dávka je maximálne 15 g = 2 čajové lyžičky.

Pozn.: Vyššie uvedený text nie je zdravotným tvrdením, ktoré má za účel vyvolať v zákazníkovi dojem, že výrobok je potravina s pozitívnym dopadom na ľudské zdravie. Text je interpretáciou informácií z verejne dostupných zdrojov.

Nakoľko od 14. 12. 2012 podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 nesmieme uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie – preto Vás prosíme, aby ste si dohľadali vplyv obsiahnutých látok daného výrobku na ľudské zdravie sami z verejne dostupných zdrojov. Ďakujeme za pochopenie!

Zloženie:
100% Chia semienka*.
*= Z ekologického poľnohospodárstva.

Výživové hodnoty v 100g výrobku:

Energetické hodnoty : 2488,65kJ / 598,75kcal

Tuk 31,55g
– z toho Nasýtené mastné kyseliny 3,4g
Sacharidy 41,5g
– z toho Cukry 0,8g
Vláknina 33,2g
Bielkoviny 20,6g
Soľ 30mg
Omega-3 21,7g
Omega-6 6g
Vápnik 500mg
Fosfor 535mg
Magnézium 290mg
Železo 6,5mg
Meď 1,5mg

27 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Katarína Krasničanová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!