Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Kakaové maslo 180g VitaLife priblížiť

Kakaové maslo 180g VitaLife

PLU 2700

4,96 € s DPH.

Kakaové maslo má jemne kakaovú chuť. Je prírodným tukom, ktorý sa získava pri spracovaní kakaových bôbov

More details

Kakaový bôb obsahuje približne 44-49% kakaového masla. Získava sa lisovaním a tým sa mení v bielo-žltý tuk.

Príprava vynikajúceho masla začína už pri zbere, pričom sa zberajú len dostatočné zrelé plody. Po zbere sa semená nechajú fermentovať, pričom ich pravidelne premiešavajú, aby sa dostali k dostatočnému kyslíku. Pri tomto procese semená strácajú schopnosť klíčenia, farba sa zmení na tmavohnedú a ich chuť sa zmení na typickú čokoládovú. Po fermentácii sa bôby vysušia, z 50% obsahu vody klesne na 5-7%, následne surové kakao sa upraží, čím obsah vody klesne na 3%. V tejto fáze získava kakao svoju čokoládovohnedú farbu. Po drvení sa oddelí na kakaové maslo a prášok.

Kakaové maslo je najdôležitejšou zložkou každej čokolády, vďaka čomu sa čokoláda v ústach rozpúšťa. Pri izbovej teplote má tuhé skupenstvo, teplota topenia je 32-35°C.

Účinky na organizmus sú mnohoraké. Má vysokých obsah antioxidantov a obsahuje také dôležité minerály ako napr. železo a magnézium. Spomedzi vitamínov obsahuje hlavne vitamíny E a K. Okrem toho ešte obsahuje aj prírodné tuky, rôzne kyseliny ako olejová, stearová, linolová a palmitová, ako aj významné polyfenoly a karotenoidy.

Nie nadarmo je čokoláda označovaná za „hormón šťastia“, veď vďaka obsahu endorfínu a dopamínu sa človek cíti šťastný. Konzumáciou kakaové maslo napomáha nájdeniu prirodzenej rovnováhy.

Možnosť využitia je mnohostranná, na pečenie, varenie, na prípravu čokolády a bonbónov.

Využiť sa dá na prípravu tak ako sladkých tak aj slaných pokrmov, predá im veľmi príjemnú chuť. Kakaové maslo je oveľa zdravšie ako bežné jedlé oleje, tuky. Veľkou výhodou je, že na použitie stačí veľmi malé množstvo v porovnaní s inými olejmi alebo tukmi. Na prvý pohľad to vyznie zvláštne, že s tukom so sladkou príchuťou je možná príprava aj slaných jedál, ale pokrmu dodá nezameniteľnú jemnosť. Ani pri vyšších teplotách sa neprepáli v porovnaní s inými olejmi, ktoré sa môžu prepáliť už pri teplote 200°C.

Na konzumáciu používajte len 100%né kakaové maslo.

Kakaové maslo dáva čokoláde základnú chuť a jemnosť. Bez pridania kakaového prášku sa hodí na výrobu bielej čokolády. Pri príprave niektorých bonbónov, čokoládových zákuskov sa vyžaduje naniesť len tenkú vrstvu čokolády. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť je, ak ku kvalitnej čokoláde pridáme na zjemnenie kakaové maslo. Dá sa ho využiť aj ako náhrada za želatínu, čim si môžeme rozšíriť škálu ľahkých, jemných a chutných dezertov.

Zloženie:

100% kakaové maslo

30 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Katarína Krasničanová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!