Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Reduced price! Olej z granátového jablka BIO 250 ml priblížiť

Olej z granátového jablka BIO 250 ml

PLU 2185

34,75 € s DPH.

-20%

43,44 € s DPH.

Olej z granátového jablka je zmes olejov zo semien granátového jablka  z vybraných odrôd granátových jabĺk po celom svete. Miešanie oleja z rôznych zdrojov zaisťuje optimálnu rovnováhu vzácnych mastných kyselín a pomáha pri zabezpečovaní kvality  konzistencie jednotlivých šarží. Všetky semená sú organicky pestované

More details

Olej z granátového jablka  je unikátny prírodný produkt-  je jeden zo šiestich olejov, ktoré obsahujú konjugované mastné kyseliny. Konjugované mastné kyseliny sú mastné kyseliny so striedaním dvojitej väzby. Žiadny iný rastlinný olej všeobecne známi alebo ľahko dosiahnuteľný neobsahuje takéto zlúčeniny. Konjugované mastné kyseliny sú dôležité, pretože zabezpečuje metabolizmus na niekoľkých miestach v syntéze prostaglandínov z kyseliny arachidónovej. To z nich robí významné prírodné protizápalové lieky. Existuje len jeden ďalší zdroj konjugovaných mastných kyselín v súčasnej dobe- kyselina linolová (CLA).CLA je odvodená z kravských a ovčích produktov. Komplex bol pôvodne objavený asi pred dvadsiatimi rokmi vedcami, ktorý študovali rakovinotvorné procesy v spálenom mäso. V strede týchto látok, zistili, že CLA, jeden z najsilnejších chemikálií rakoviny a má preventívny charakter. Stovky vedeckých prác boli zverejnené na CLA, vrátane klinických štúdií. CLA zabraňuje rakovine, pôsobí proti ateroskleróze a  bojuje s obezitou. Je tiež používaný v kozmetickom priemysle ako anti-aging kozmetické zložky.  Chemicky, CLA je 18 uhlíková mastná kyselina.  Olej obsahuje komplex mastných kyselín, 80% z toho sú 18 uhlíkové mastné kyseliny. Tieto mastné kyseliny s tromi väzbami - striedajú dvojité väzby sa nazývajú trienoic, zatiaľ  čo mastné kyseliny obsahujúce CLA majú dve dvojitej väzby, a sú nazývané dienoic. Výskum potvrdil, že trienoic mastné kyseliny, ktoré sa napríklad vyskytujú v granátovom  oleji, majú silnejšie proti rakovine aktivity ako dienoic mastné kyseliny, ktoré tvoria CLA v bežných produktoch.  Okrem trienoic kyseliny, olej z granátového jablka má ďalšie významné bioaktívne látky, napríklad, je najbohatším známym zdrojom rastlinných  fytoestrogénov-   hormóny dosahujú veľmi pozitívne výsledky pri liečbe menopauzálnych symptómov (návaly horúčavy, potenie, zmeny nálady, vaginálna suchosť a znížené libido) Olej prispieva k prevencii rakoviny prsníka a má celkovo pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu Rimonest preukázala, že olej  zabraňuje vzniku rakoviny kože , pokožku zmäkčuje, ochraňuje a vyživuje,  posilňuje epidermis, ktorý môže pomôcť pri riešení drobných vrások

Pozn.: Vyššie uvedený text nie je zdravotným tvrdením, ktoré má za účel vyvolať v zákazníkovi dojem, že výrobok je potravina s pozitívnym dopadom na ľudské zdravie. Text je interpretáciou informácií z verejne dostupných zdrojov.

Nakoľko od 14. 12. 2012 podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 nesmieme uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie – preto Vás prosíme, aby ste si dohľadali vplyv obsiahnutých látok daného výrobku na ľudské zdravie sami z verejne dostupných zdrojov. Ďakujeme za pochopenie!

24 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Katarína Krasničanová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!