Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Prášok karobový tmavý 500g BIO priblížiť

Prášok karobový tmavý 500g BIO

PLU 1752

4,89 € s DPH.

Karob (svätojánsky chlieb) je vynikajúcou, chutnou a zdravou alternatívou kakaa. Vzhľadom k prirodzene sladkastej chuti nepotrebuje dosladzovať cukrom. Je rastlinného pôvodu, vhodný pre deti i pre bezgluténovú diétu.

More details

V súčasnosti si našiel miesto ako náhrada kakaového prášku. Je výborný na pečenie sladkého pečiva, koláčov alebo prípravu krémov a náplní. Výhodou karobu je jeho prirodzená sladkosť. Obsahuje také množstvo sacharidov, že sa pri pečení nemusí používať cukor. Najväčšie zastúpenie má najmä sacharóza 26%, fruktóza 13%, maltóza 4% a glukóza 4%.Karob je tiež zdrojom bielkovín, vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov, aminokyselín a významný je aj obsah vlákniny. Cenné je zastúpenie vitamínov skupiny B. Z minerálov sa v karobe nachádza vápnik, horčík a draslík.

Zložením sa karob od kakaového prášku líši najmä v obsahu tukov.
Môže sa pochváliť nižšou kalorickou hodnotou. Okrem toho obsahuje trojnásobne viac vápnika a nie je zdrojom methylxantínov. Tieto látky majú v nadmernom množstve negatívne účinky na človeka, zrýchľujú tep, spôsobujú nespavosť, pocity úzkosti a podráždenosť. Vďaka tomuto karobu v prášku je ľahké sa týmto stavom vyhnúť. Tiež neobsahuje kyselinu šťavelovú, ktorá má negatívny vplyv na vstrebávanie vápnika do tkanív.

Zloženie:

svatojánský chlieb – karob prášok

Výživové hodnoty v 100g výrobku:

18 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Lea Trvalcová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!