Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Múka sezamová 250g priblížiť

Múka sezamová 250g

PLU 2696

2,52 € s DPH.

Sezamová múka, tak ako aj ostatné múky zo semien, sa vyrába zomletím lisovaním oleja zbavených semien sezamu. V porovnaní so surovými semenami, vďaka vylisovanému oleju, nutričné hodnoty múky sú o 30% vyššie.

More details

Obsahuje viac vlákniny, minerálnych látok, bielkovín aj vitamínov. A taktiež vďaka nízkemu obsahu omega-6 mastných kyselín je vhodná aj na pečenie.

Sezamová múka sa dá použiť na mnoho spôsobov. Keďže dokáže absorbovať veľké množstvo tekutín a olej, je vhodná aj na zahusťovanie. Ak ju použijeme na pečenie, zmiešajme ju s inými bezlepkovými múkami. Ale ak ju použijeme osamote, pridajme o jedno vajíčko naviac ako je uvedené v pôvodnom recepte, aby výsledný chlieb, pečivo alebo koláč sa menej mrvil. Pridaním sezamovej múky zvýšime vo výrobku obsah bielkovín, vitamínov, vlákniny a aj minerálov, zároveň znížime obsah uhľohydrátov a kalórií a samozrejme výrobok získa aj na svojej chuti. Je vhodná na prípravu rôznych placiek, chleba, muffinov a rôznych zákuskov, je vhodná na prírpavu maslovo-ovocnej kaše, ale tiež aj na vyprážanie zeleniny a mäsa. Samozrejme fantázii sa medze nekladú.

Sezamová múka je skvelým zdrojom bielkovín, preto je vhodná aj pre vegetariánov a vegánov. Popritom má aj vysoký obsah vlákniny, čo má vplyv na reguláciu množstva cukru v krvi a tiež napomáha peristaltike čriev a tým zabraňuje zápche. Konzumáciou dostatočného množstva vlákniny (je nutné ale tiež prijímať dostatok tekutín) môžeme vyvolať pocit sýtosti, čím sa do nášho tela dostane menej kalórií, preto je vhodná aj pri redukčných diétach.

Sezamová múka obsahuje veľké množstvo zinku, čo je stopový prvok, ktorý je zložkou mnohých bielkovín. Zinok jednak napomáha správnemu fungovaniu imunity a tiež vplýva na zdravie nechtov, vlasov a pokožky, zlepšuje hojenie rán.

Múka Je tiež výborných zdroj vápnika horčíka, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri ochrane imunitného a svalového systému. Ich nedostatkom môže dochádzať k nervozite a svalovým kŕčom

7 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Katarína Krasničanová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!