Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Kokosové mlieko Aroy-D 1000ml priblížiť

Kokosové mlieko Aroy-D 1000ml

PLU 2701

8,99 € s DPH.

Kokosové mlieko mnohí považujú za tekutinu vo vnútri kokosového orecha, čo samozrejme nie je pravda. Kokosové mlieko sa vyrába z dužiny orecha

More details

Kokosová dužina sa premieša s vodou do konzistencie pyré a následne sa cez tkaninu prepasíruje. Výsledkom procesu je aromatická, mliečna hustá tekutina s obsahom tuku 15-20% (v závislosti o množstva pridanej vody). Zostatok masy sa znova premieša tentoraz s horúcou vodou a následne sa z nej extrahuje lisovaním menej krémové, redšie kokosové mlieko.

Keďže kokosové mlieko sa nedá na dlhú dobu homogenizovať, preto sa časom tuk oddelí od vody, čo je však prirodzený stav a neznižuje kvalitu produktu. Preto je pred použitím vhodné mlieko dobre pretrepať.

V krajinách pestovania je tento jav úplne prirodzený, zatiaľ čo v mnohých západných krajinách pridávajú do mlieka rôzne emulgátory a zahusťovadlá, aby predišli tomuto oddeľovaniu tuku od vody. Preto je vhodné sa takýmto výrobkom vyhýbať, pretože od skutočného kvalitného mlieko sú na míle vzdialené. Kvalitné kokosové mlieko obsahuje len kokosový výťažok a vodu.

Využitie v kuchyni je veľmi široké. Prevažne sa používa v ázijskej kuchyni, hoci už v dnešnej dobe je rozšírené aj v tej západnej. Používa sa do polievok, hlavných jedál, do dezertov a omáčok, ale aj ako surovina do mnohých kokteilov (napr. Pina Colada). Mnohí, alergickí na kravské mlieko, ním nahrádzajú klasické mlieko napr. do kávy.

Zloženie:

60% kokosový výťažok, 40% voda

21 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Lea Trvalcová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!