Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
243 priblížiť

Masť Repíková 50ml

PLU 417

3,30 € s DPH.

Repíková masť – tradičný bylinný prípravok obsahujúci účinné extrakty zo 4 liečivých rastlín

More details

Masť sa s úspechom používa na ošetrenie pokožky pri drobných prasklinách, odreninách a i. Mechanicky spôsobených kožných poškodeniach.

-V akých prípadoch repíková masť použiť:
Repíková masť sa veľmi dobre hodí k starostlivosti o drobné praskliny a odreniny. Pomôže tiež pri starostlivosti o drobné ranky a ďalšie poranenia, ktoré vznikli mechanickým pôsobením.
Repíková masť vám ďalej skvele poslúži v starostlivosti o zádery alebo zapálené nechtové lôžka.

Masť obsahuje účinné rastlinné extrakty.

-Z čoho sa repíková masť skladá:
Bylinným základom tejto masti je repík lekársky (Agrimonia eupatoria). Jedna z najrozšírenejších a najznámejších bylín sa užívala už v staroveku. V bylinkárstve sa užíva hlavne vňať a listy repíka.
Repík lekársky má mnoho účinných látok. K tým najdôležitejším patrí kyselina kremičitá, taníny, éterický olej, horčiny, flavonoidy, minerály a vitamíny B a K. Bylina sa vyznačuje dezinfekčnými a adstringentnými (sťahujúcimi) vlastnosti, a preto sa veľmi dobre (vo forme masti) hodí k ošetrovaniu nehojacich sa rán.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahované horúcou parou), ktorá svojím zložením pripomína ľudský tuk. Bravčová masť všeobecne patrí k najkvalitnejším základom mastí: veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky, je kvalitným nosičom liečivých látok obsiahnutých v bylinách a používa sa na liečbu rôznych dermatitíd. Hoci sa v súčasnosti hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

Repíková masť je obohatená o pravý včelí vosk. Ten má totiž skvelé ochranné a hydratačné schopnosti a zvyšuje celkovú kvalitu masti.

-Prečo obsahuje repíková masť aj iné prísady:
Okrem repíka obsahuje masť aj ďalšie byliny, ktoré podporujú a umocňujú pozitívne vlastnosti repíka. V masti tak nájdete aj harmanček, šalviu a tymián.

-Ako repíkovú masť správne aplikovať:
Pred použitím masti sa ďalej odporúča postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Repíková masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. Správna aplikácia mastí pomáha zvyšovať ich následný účinok.

Repíková masť neobsahuje konzervanty ani umelé farbivá.

Zloženie:

bravčová masť, včelí vosk, repík lekársky, rumanček pravý, šalvia lekárska, tymián obyčajný, parfum (zmes prírodných silíc)
(Adeps Suillus, Cera Alba, Chamomilla Recutita Flower Extract, Thymus Vulgaris Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Parfum)

14 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Lea Trvalcová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!