Používaním stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť služby a pohodlie pri nakupovaní.
Masť nechtíková (měsíčková) 50ml priblížiť

Masť nechtíková (měsíčková) 50ml

PLU 410

Na sklade

3,59 € s DPH.

Preslávená tradičná masť určená pre citlivú, suchú a normálnu pleť. Nechtík lekársky a ďalších 5 účinných rastlinných extraktov má vynikajúce ochranné, upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku.

More details

V akých prípadoch nechtíkovú masť použiť:
Nechtíková masť má vďaka obsahu účinných rastlinných extraktov vynikajúce ochranné, upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku.
Masť môžete užívať ako masážny prostriedok. Pravidelná masáž od členkov smerom ku kolenám priaznivo pôsobí zvonka na cievy dolných končatín.
Nechtíková masť ďalej pomáha pri starostlivosti o pokožku (napr. pri popáleninách, ekzémoch či iných kožných problémoch). Výborne poslúži v prípade stvrdnutej pokožky – veľmi účinne totiž vypína kožu. Nechtíkovú masť môžete tiež používať na starostlivosť o pooperačné jazvy.

Z čoho sa nechtíková masť skladá:
Bylinným základom nechtíkovej masti je nechtík lekársky (Calendula officinalis), ktorý pochádza zo Stredomoria, ako okrasná (ale i liečivá) rastlina sa pestuje po celej Európe. V bylinkárstve sa užíva ako celý kvet, tak aj stonky a listy.
Nechtík lekársky obsahuje cenné liečivá: éterické oleje, kyselinu sylicovú, tuky, vosky, saponíny, flavonoidy, horčiny, živicu, slizy, organické kyseliny a tiež čiastočne vitamín C. K účinným látkam patria ďalej žlté a červené karotenoidné farbivá, ktoré sa dobre rozpúšťajú v tukoch. Súhrn týchto liečiv pôsobí dezinfikačne, protizápalovo a veľmi dobre pomáha pri hojení poškodeného tkaniva.

Masťovým základom je čistená bravčová masť (extrahovaná horúcou parou), ktorá sa svojím zložením podobá ľudskému tuku. Veľmi dobre sa vstrebáva do pokožky a predstavuje kvalitný nosič liečivých látok obsiahnutých v bylinách. Hoci sa dnes hojne využívajú rôzne syntetické látky, kvalitnú bravčovú masť zatiaľ nemôže v mastiach nič nahradiť.

V nechtíkovej masti je navyše obsiahnutý aj pravý včelí vosk, ktorý sa vyznačuje výbornými ochrannými a hydratačnými schopnosťami.

Prečo obsahuje nechtíková masť aj iné byliny:
Účinok nechtíka lekárskeho je v masti podporený ďalšími bylinami: tymianom, kostihojom, zlatobyľom, čiernou bazou a soforou japonskou. Kombinácia týchto bylín tak dáva vyniknúť účinkom nechtíka.

Ako nechtíkovú masť správne aplikovať:
Pred použitím masti odporúčame postihnutú partiu umyť vodou bez mydla a dobre vysušiť. Masť sa nanáša v tenkej vrstve na pokožku tak, aby neupchala póry. Nechtíkovú masť používame 2-3x denne (alebo podľa aktuálnej potreby), jemne ju vtierame 2 až 3 minúty do kože. 
Nechtíkovú masť môže používať doslova každý: táto masť je vhodná ako pre suchú, tak tiež normálnu a citlivú pleť. Nechtíková masť neobsahuje konzervanty ani umelé farbivá.

Zloženie:
bravčová masť, včelí vosk, nechtík lekársky, tymián, kostihoj, zlatobyľ, kvet bazy čiernej, sofora japonská, parfum (zmes prírodných silíc)

(Adeps Suillus, Cera Alba, Calendula Officinalis Flower Extract, Thymus Vulgaris Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Solidago Virgaurea Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Sophora japonica Bud Extract, Parfum)

14 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

What client say?

Tomáš Kučka

l.janovec26@gmail.com

Obchodík so zdravou výživou, ktorý rastie neuveriteľným tempom :) služby, sortiment a samozrejme celý skvelý tím z BioTopky. Ja osobne mám veľmi rád progresívne firmy, ktoré nezaspali dobu a VY do tejto kategórie určite spadáte. Držím palce aj keď viem, že to nepotrebujete a teším sa, že vždy keď prídeme do LM máme tam miesto, kde sa vždy veľmi radi vraciame.

Lea Trvalcová

lenka.krasnicanova@gmail.com

Výborné !!! Ochutnala som skvelý nápoj s banánom, jahodami, pomarančom a mätou a bola som naozaj milo prekvapená, plnou, sýtou chuťou a veľmi príjemnou hladkosťou nápoja. Odporúčam všetkým, ktorí si vážia svoje peniažky, zdravie a krásu nakoľko naozaj dostanete to čo očakávate.

Michaela Hladká

lenka.krasnicanova@gmail.com

Najlepší personál, milý, ochotný poradiť pomôcť a pripraviť Fresh s radosťou a úsmevom na tvári. ♥

Juraj Medvec

lenka.krasnicanova@gmail.com

Široký sortiment (človek tam dokáže nájsť všetko čo potrebuje) a hlavne príjemná obsluha ;)

Bethany Kelly

bethanykelly@gmail.com

Amazing! The shop is very nice and well decorated, they have so much to choose from, and the juices Lena made us were SO GOOD! I would definitely recommend this place to anyone visiting Liptovský Mikuláš!!